Co je Movember?

Movember je charitativní, mezinárodní a každoročně se konající listopadová akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadaná na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je např. rakovina prostaty. Název vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak - a listopad (november).
Připojit se můžete různými způsoby - hlavním cílem je pochopitelně vybrat co nejvíce peněz na boj s "chlapskými" nemocemi - rakovinou prostaty, rakovinou varlat, ...



Akci můžete podpořit i jen tím, že budete šířit myšlenku Movembru mezi své známé a kamarády. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, můžete přispět Movember Foundations (mezinárodní nadace). Peníze vybrané v ČR budou použity v ČR - prostřednictví nadace Muži proti rakovině. Za dary dostanete potvrzení, které můžete použít pro daňovém přiznání.

Dary se připisují "na účet" MoBro (registrovaný účastník Movembru - "Movember Brother"), kterého si vyberete (nebo kterým se sami stanete). Taky můžete přispět "na účet" nějakému týmu účastníků - například tomu rychvaldskému (jde jen o virtuální účet, aby se dalo soutěžit a vytvářet žebříčky - peníze jdou pouze a jen nadaci).